למה לעשות עסקים בגיאורגיה?


בשנים האחרונות יותר ויותר משקיעים ובעלי עסקים ישראלים גילו את הפוטנציאל הכלכלי הגדול אשר טמון במדינה האירואסייתית היפה.
אנשי העסקים הישראלים הם לא היחידים אשר בוחרים להשקיעה בגאורגיה והאטרקטיביות העסקית של המדינה, אף קיבלה סוג של “חותמת” בשנת 2020, השנה בה גיאורגיה דורגה על ידי הבנק העולמי במקום ה-7 שבמדד הקלות בעשיית עסקים מתוך 190 מדינות.

https://www.worldbank.org/en/country/georgia/overview

גיאורגיה נמצאת בשנים האחרונות בתקופה של פיתוח משמעותי. התהליכים הבירוקרטיים אותם יש לעבור במדינה בדרך לפתיחת מפעלים הינם פשוטים וקצרים במיוחד – בכדי לסבר את האוזן, הקמת חברה בגיאורגיה היא תהליך שיכול להתבצע ביום אחד בלבד.
כמו כן, גיאורגיה נהנית ממיקום מרכזי ואטרקטיבי וניתן להגיע ממנה בקלות לאירופה, למרכז אסיה, למזרח התיכון ואפילו לאפריקה, דבר המנגיש את שווקי המטרה וחומרי הגלם לתעשיות השונות. 

גיאורגיה מתהדרת בתואר של להיות חלק מדרך המשי החדשה לסין. מקטע בפרוזדור הארוך המקשר בין אירופה לאסיה, אשר יהווה תחרות לזמן שינוע ימי כבר בשנים הקרובות.

 

כאשר מחברים את כל היתרונות הללו ניתן להבין מדוע גיאורגיה הפכה למדינה אטרקטיבית אנשי עסקים ואנשי תעשייה מכל רחבי העולם. 

עם הפנים לעתיד


אמנם נכון שגיאורגיה נהנית בשנים האחרונות מצמיחה ושגשוג, אך היא אינה נחה על זרי הדפנה. ממשלת גיאורגיה  לא שוקטת על שמריה ופועלת בכדי להמשיך ולפתח את המדינה ולחזק את אמון הציבור בה (בין השאר, הממשלה התמודדה עם נגיף הקורונה בצורה מקצועית, מהירה ויעילה, מה שחיזק במידה רבה את האמון בה).
גיאורגיה שואפת להמשיך ולהתפתח בכל תחומי התעשייה, כאשר המטרה שלה היא לייצר לתושבים מקומות עבודה ומקורות הכנסה (נכון לשנת 2016 השכר הממוצע של עובד בגיאורגיה עמד על כ-360 דולר בחודש ואחוזי האבטלה במדינה עמדו על כ-16 אחוז).
לכן, בעלי מפעלים מענפים רבים, ובעיקר מענפי התעשייה המסורתית שהיא עתירת עבודה, עתידים לגלות שגיאורגיה יכולה להוות עבורם מכרה זהב. 

אם גם אתם שוקלים לפתוח מפעל חדש בגיאורגיה, להעתיק את פעילות המפעל הקיים מישראל לגיאורגיה או לפתוח קווי ייצור חדשים במדינה, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר כשלב ראשון ואנו נספק לכם את כל המידע לגבי הזדמנויות עסקיות רלוונטיות הממתינות לכם במדינה. 

תפריט
דילוג לתוכן