ההתמודדות של גיאורגיה עם וירוס הקורונה


וירוס הקורונה (COVID-19) אילץ את כולנו להתמודד עם הגבלות ועם אורח חיים שלא הכרנו עד לאותה היום.
אבל, לצד הקשיים הרבים עמם אנשים מכל רחבי העולם נאלצו (ועודם נאלצים) להתמודד צצים על פני השטח גם דברים טובים.

בגיאורגיה, מספר המקרים המאושרים של חולי הקורונה הגיע למאות בודדות בלבד ונכון לתחילת חודש מאי 2020, מספר הנפטרים עומד על 9 בלבד.
הנתונים הטובים הללו חיזקו את אמון הציבור בממשלה ובאופן ההתנהלות שלה.
מומחים לבריאות הציבור מעידים כי ממשלת גיאורגיה פעלה במהירות וביעילות כנגד הנגיף, כאשר עם הפעולות בהן  נקטה נמנות סגירת בתי הספר, ביצוע בדיקות מקיפות בגבולות לכל מי שנכנס למדינה וסגירת הגבול עם אירן השכנה (בה הנגיף התפשט בקצב מהיר), בידוד מהיר של נשאי הנגיף ושל כל מי ששהה בקרבתם.
לפעולות הללו הייתה השפעה ישירה על התוצאות הטובות ועל מספר החולים המועט במדינה. 

כל הצעדים שננקטו על ידי הממשלה היוו פועל יוצא של תכנית פעולה קפדנית, אשר הותאמה למשאבי המדינה והוכנה בשיתוף עם כל גורמי בריאות הציבור המובילים במדינה.
הממשלה אף הקפידה על שיתוף והציבור בשקיפות מירבית לגבי כל פעולה שננקטה וכל החלטה שהתקבלה, כמו גם לגבי הרציונל אשר עומד מאחוריהן.
רופאים אשר הרכיבו את הצוות הבכיר אשר ייעץ לממשלה הפכו להיות כוכבים טלוויזיוניים וסיפקו באמצעי התקשורת השונים עדכונים לגבי מצב החולים ומקורות ההדבקה שלהם, בכל שעה. 

אין ספק כי נגיף הקורונה שיםר את תדמית ממשלת גיאורגיה והעלה במידה רבה את תמיכתם של התושבים בה.
אם נוסיף זאת לשינויים חיוביים נוספים אשר קורים בשנים האחרונות במדינה ובראשם  תנופת הפיתוח האדירה אותה היא חווה, ניתן לנבא שגם לאחר הקורונה, גיאורגיה תמשיך להיות יעד אטרקטיבי עבור המשקיעים ובעלי המפעלים הישראלים.

אמנם נכון שלחודש מאי 2020 השגרה עדיין לא חזרה למסלולה ועוד לא ניתן לנקוט בפועל בפעולות על מנת לממש את היתרונות הטמונים בגיאורגיה, אך אם אתם שוקלים להעתיק את המפעל לגיאורגיה או לפתוח במדינה קווי ייצור זה הזמן להתחיל ולתכנן את הצעדים הנדרשים. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנו נשמח להעניק לכם ייעוץ מקצועי בנושא.

תפריט
דילוג לתוכן